Akcesoria dla kawosza: chemex

akcesoria do parzenia kawy firmy chemex

Przenie kawy nie bez powodu traktowane jest przez wielu jako prawdziwy rytuał. To od tego procesu w dużej mierze zależy ostateczny smak wielbionego na całym świecie napoju. Proces parzenia ma wpływ na intensywność i aromat ukochanej małej czarnej. Żeby wydobyć z ziaren pełnię smaku, warto zafundować sobie profesjonalny chemex. Czym jest to urządzenie i jak działa?

Jak wygląda chemex do kawy?

Chemex to urządzenie opracowane w latach 40. przez Niemca Peter Schlumbohm. Wynalazca chemexu z zawodu był chemikiem i swoją wiedzę wyniesioną z laboratorium postanowił wykorzystać do udoskonalenia procesu parzenia kawy. Zaprojektowana przez niego maszyna, która wyglądem przypomina laboratoryjne naczynia, pozwala wydobyć z kawy maksimum smaku i aromatu. Niezwykłą właściwością chemexu jest możliwość idealnego dopasowania smaku małej czarnej do swoich upodobań. Urządzenie pozwala dokładnie kontrolować ilość kawy, długość parzenia, temperaturę wody. Dzięki temu mała czarna osiąga dokładnie te właściwości, o jakich marzył parzący ją kawosz.

Gdzie kupić profesjonalny chemex?

Chemexy mają w sprzedaży przede wszystkim specjalistyczne sklepy z akcesoriami do kawy. To wciąż dość specjalistyczne urządzenie, więc raczej nie uświadczymy go w supermarkecie. Kupując chemex, warto stawiać na jakość. Robiąc zakupy w sklepie specjalizującym się w akcesoriach dla kawoszy, będziemy mogli liczyć na profesjonalną poradę oraz duży wybór produktów. Chemexy różnią się bowiem nie tylko wielkością, ale także jakością wykonania i wykończenia. Licząc na głębię aromatu kawy, warto wybierać chemexy sprawdzonych, renomowanych firm polecanych przez wielbicieli kawy. Solidnie wykonane urządzenie sprawi, że uda nam się wydobyć z ziaren wszystkie ich naturalne aromaty, od owocowych, przez czekoladowe, nawet po smak toffi.