Jak cieszyć się aromatyczną kawą bez odwiedzania kawiarni?

aromatyczna kawa bez odwiedzania kawiarni

Okazuje się, że nie ma potrzeby odwiedzenia najbliższej kawiarni w celu rozkoszowania się wyjątkowym smakiem i aromatem kawy przyrządzonej ze świeżo zmielonych ziaren. Wystarczy posiadać dobrej jakości młynek do kawy typu Bodum i codzienne zaparzanie kawy stanie się naszym rytuałem. Zrobienie dobrej kawy we własnej kuchni nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Znając podstawowe zasady, można robić to w sposób całkowicie bezpieczny. Nie ma nawet potrzeby posiadania najdroższego i profesjonalnego sprzętu, gdyż w sprzedaży są również dobrej jakości młynki w atrakcyjnych cenach. Jak zatem zrobić pyszną kawę w domu?

Jak przygotować smaczną i aromatyczną kawę we własnym zaciszu domowym?

ręczny młynek do kawyZalewanie zmielonych ziaren wrzątkiem to w wielu domach bardzo popularny sposób na przygotowanie kawy, jednakże jej smak i zapach pozostawiają wiele do życzenia. Osoby, które chociaż raz zasmakowały kawy przyrządzonej ze świeżo zmielonych ziaren, nie wyobrażają sobie już przygotowywania jej w tradycyjny sposób. Młynek do kawy ze strony jest więc urządzeniem, które powinno na stałe zagościć w naszych kuchniach. Do wyboru mamy młynki ręczne i elektryczne. Bardzo ważne podczas ich kupowania jest to, aby zwrócić uwagę, w co zostały wyposażone. Sprzęt powinien posiadać żarna, a nie ostrza. Im są one większe, tym lepiej. Stawiając na młynki ręczne, trzeba liczyć się z tym, że przyjdzie mielącemu się trochę namęczyć. Poza tym młynki takie nie mielą równo, a podczas mielenia produkują spore ilości pyłu kawowego, co niestety odbija się negatywnie na smaku kawy. Znacznie lepszą opcją są elektryczne młynki do kawy.

Jedne z najtańszych młynków elektrycznych – Bodum Bistro

Wybierając młynek do kawy, należy zwrócić uwagę na grubość przemiału, którą powinno dać się regulować śrubą pod żarnami. Jeśli zaś liczymy na bardzo dobrą jakość mielenia i przy tym na szybkość, to warto zainwestować w żarnowy młynek elektryczny. Jeśli chcemy mielić ziarna różnorodnymi metodami, to najlepiej wyposażyć się w urządzenie z funkcją mielenia do pojemnika typu Bodum Bistro.

Dlaczego warto zainwestować w młynek do kawy i przyrządzać napój ze świeżo zmielonych ziaren? Otóż zaledwie po kilku minutach od zmielenia kawa traci swój pierwotny smak i zapach. Każdemu z nas zależy przecież na rozkoszowaniu się tym co najlepsze.