Jaką kawiarkę elektryczną wybrać?

jaką kawiarkę elektryczną wybrać

Pita we własnym domu kawa również może być smaczna i aromatyczna, o ile do dyspozycji jest odpowiedni sprzęt. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji są na przykład kawiarki elektryczne. Ich obsługa oraz konstrukcja jest dość prosta. Jednocześnie dzięki nim przygotować można aromatyczną i doskonałą w smaku kawę.

Kawiarka elektryczna – czy warto ją mieć

Elektryczna kawiarka nazywana też kafeterką to proste urządzenie, które można nabyć nawet za niewielkie pieniądze. To alternatywa dla ekspresu do kawy, ale niektóre osoby decydują się na wymienne korzystanie z tych dwóch urządzeń jednocześnie. Kawiarka pozwala na pewno na zaparzenie mocnej i bardzo aromatycznej kawy. Kawiarki są nietrudne w obsłudze, a przy tym raczej tanie. Można je wykorzystywać w zasadzie wszędzie. Nie zajmują bowiem zbyt wiele miejsca. Na kawiarkę elektryczną powinny się przede wszystkim zdecydować osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kawą oraz ci, którzy nie mają miejsca czy po prostu pieniędzy na drogi ekspres ciśnieniowy. Kawiarka wcale nie jest od niego gorsza, ale ma inne zasady działania.

Co warto wiedzieć przed zakupem kawiarki elektrycznej?

Kawiarka elektryczna Splendida  ze sklepu swiezopalona.pl składa się z kilku podstawowych elementów. To podstawa z zaworem bezpieczeństwa i zbiornikiem na wodę, sitko, górny pojemnik na gotowy napar oraz uszczelka. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, ale jak zawsze trzeba też zachować pewną ostrożność. Na początku trzeba napełnić dolny pojemnik wodą, najlepiej źródlaną lub przefiltrowaną. Nie może być jej jednak za dużo. Następnie do sitka wkłada się kawę, pamiętając aby jej przy tym nie ubijać. Kawiarkę elektryczną podłącza się do prądu na kilka minut. Co ciekawe, kawiarka kawiarce nierówna i na rynku spotkać można modele o różnej budowie i jakości.

Najpopularniejsze niezmiennie są kawiarki stalowe, które są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Nieco tańsze są kawiarki aluminiowe, wykonywane z bezpiecznego stopu aluminium. Modele z aluminium na ogół mają dość ostre kształty. Zwykle dostępne są w kolorze srebrnym, rzadziej mają wzory. O nie trzeba w szczególny sposób dbać. Materiał ten nie nadaje się do mycia przy pomocy detergentów, które wchodzą z nim w reakcje. Prowadzić to może do powstania mało estetycznych przebarwień. Głównym atutem kawiarek tego typu jest jednak stosunkowo niska cena.