Kawa ziarnista i jej zalety

zalety kawy ziarnistej

Wiele osób decyduje się na co dzień na zakup kawy rozpuszczalnej. Jest ona bowiem o wiele wygodniejsza i łatwiejsza w przygotowaniu niż kawa w ziarnach. Wystarczy ją tylko zalać gorącą wodą i można cieszyć się aromatycznym napojem. Kawa ziarnista dla niektórych jest po prostu trudna w obsłudze. Po jaj zaparzeniu powstają bowiem fusy. Jednak w rzeczywistości kawa ziarna na o wiele lepszy aromat niż kawa rozpuszczalna, a przy tym jest znacznie zdrowsza. Dlaczego? Co warto o niej wiedzieć?

Kawa rozpuszczalna i proces jej tworzenia

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna to kawa, która przechodzi liczne procesy przetwórcze i nie tylko. W ich czasie traci swój wyjątkowy aromat itd. Kawa rozpuszczalna nazywana jest kawą instant. Jako pierwsza produkować zaczęła ją firma Nestle już w roku 1938. Do jej produkcji nie są wcale wykorzystywane ziarna najwyższej jakości, a wręcz przeciwnie. Często wykorzystywane są nawet ziarna z różnego rodzaju defektami. Z racji tego, że później są one mielone na miazgę, owych ubytków nie da się zauważyć.

Kawa w ziarnach i jej zalety

Kawa ziarnista dostępna na stronie ma przede wszystkim o wiele wyraźniejszy smak i aromat niż zwykła kawa rozpuszczalna. Warto przy tym pamiętać, że kawa nie tylko dodaje energii do działania, ale jeśli jest dobrej jakości i pita jest w rozsądnych ilościach to wpływa także pozytywnie na procesy starzenia się organizmu, opóźniając je. Poza tym podnosi poziom serotoniny i zwiększa perystaltykę jelit. Dzięki temu po około 30 minutach od momentu wypicia kawy można bez problemu skorzystać z toalety. Dlatego też warto znaleźć codziennie odrobinę więcej czasu i zamiast kawy rozpuszczalnej wybrać właśnie kawę ziarnistą. Różnicę w smaku i aromacie można poczuć w zasadzie od razu. Poza tym już po kilku dniach powinna być także widoczna różnica w samopoczuciu. Trzeba się jedynie zaopatrzyć w młynek do kawy. W ten sposób codziennie można pić wysokiej jakości napój kawowy, który nie tylko pobudza, ale i pozytywnie wpływa na zdrowie.